Pascal, Blaise-Gedachten (nieuw)
Artikelnummer: 9789024408801 OverzichtGedachten (Pensées) van Blaise Pascal, zijn meesterwerk waarin hij zijn visie uiteenzet over de mens, met vertaling en inleiding van Frank de Graaff.
Blaise Pascal was een geniaal wiskundige en natuurkundige uit de zeventiende eeuw en staat bekend als de grondlegger van de waarschijnlijkheidsrekening. Hij werd echter vooral beroemd door zijn filosofisch-theologische geschriften.In Gedachten verwoordt Blaise Pascal met grote hartstocht en scherpte het grote wijsgerige vraagstuk van zijn tijd: het probleem van de verhouding tussen de nieuwe wetenschap en het christelijk geloof.
Na Pascals dood vond men talrijke notities en bundels papieren die bedoeld waren als apologie van de christelijke godsdienst. Deze onvoltooide apologie werd postuum als de Pensées uitgegeven. Hierin is ook het beroemde Memoriaal opgenomen, de neerslag van een diep religieuze ervaring die Pascal in de nacht van 23 november 1654 had en opent met de woorden: 'God van Abraham, God van Isaak, God van Jacob, niet der filosofen en geleerden'.
Schrijver
Blaise Pascal
Titel
Gedachten
Uitgever
Boom
Plaats van uitgave
Amsterdam
Jaar van uitgave
2024 (vijfde druk()
Aantal pagina's
502 blz.
Bijzonderheden
Gebonden, met leeslint, boek is nieuw.
ISBN of EAN
9789024408801